single

Sloboda osvojila Kup FS Zlatiborskog okruga!

FK Zlatar - GFK Sloboda 1:3 (1:1)

Stadion: Branoševac

Strelci: Čkonjević u 38. minutu Zlatar, Cvetić u 14. minutu, Đorđević u 58. i Filipović u 60. za Slobodu

Sudije: Jaćimović Miloš (Priboj), Savić Nebojša (Užice), Popović Jelena (Užice)

FK Zlatar: Timotijević, M. Grbović, Botić, Topalović, Selmanović, Smiljanović, Sabo, Purić, Čkonjević, D. Grbović, Gordić

GFK Sloboda: Kovačević, Marjanović (Ilić), Cvetić, Đ. Lazović, Vučković, Tomić (Božić), Milanović, Stamenić (Đorđević), Nešović (Glišović), Gajić (Stanimirović), Filipović

Fudbaleri Slobode su sasluženo slavili na terenu na Branoševcu protiv ekipe Zlatara i tako osvojili Kup FS Zlatiborskog okruga. Crveno - crni su od starta krenuli silovito sa napadima na gol domaćina i taj trud je urodio plodom već u 14. minutu. Slobodan udarac, iskosa sa 25 metara izvodi kapiten Cvetić. Lopta nije imala veliku brzinu i išla je pravo u golmana Timotijevića, koji se ne snalazi baš najbolje i lopta mu kroz noge završava u mreži. Prednost za crveno - crne. Ovaj pogodak kao da je uticao na naše igrače koji su mislili da su ovim već rešili pitanje pobednika. Preterano opuštanje su znali da kazne domaći fudbaleri i u 38. minutu dolaze do poravnanja rezultata. Slobodaši su ponovo pokušali da dođu do prednosti do kraja prvog poluvremena, ali je Milanovićev udarac završio pored leve stative golmana Timotijevića.

Na poluvremenu, trener Nikitović vrši dve izmene. Božić i Đorđević ulaze umesto Tomića i Stamenića. Govor trenera Nikitovića na poluvremenu je očigledno bio inspirativan za naše fudbalere, koji su nastavili sa napadima na gol domaćina. Domaći fudbaleri su izdržali sve do 58. minuta kada je sjajnu akciju našeg tima i odličnu asistenciju petom Filipovića golom krunisao Dejan Đorđević, i tako nastavio golgetersku seriju iz Zapadno Moravske zone. Nisu fudbaleri Zlatara uspeli još da se konsoliduju nakon primljenog pogotka, usledio je još jedan šok za domaće fudbalere. Sjajan pas iz dubine Nikole Nešovića koristi, možda i najbolji akter današnje utakmice, Saša Filipović i to je 3:1 za crveno - crne. Već tada se činilo da je ovaj pogodak rešio pobednika meča današnjeg susreta i tako je i bilo.

Do kraja meča, Sloboda je imala terensku inicijativu i rutinski je privela meč kraju. Na kraju utakmice, delegat Zoran Sokić je pehar osvajača Kup-a FS Zlatiborskog okruga predao u ruke našem kapitenu, Aleksandru Cvetiću, koji je radost podelio sa saigračima i stručnim štabom.